Začneme jak jinak než s penězi. Do tíživé životní situace se totiž ohledně peněz může dostat každý z nás. Někdo potřebuje peníze na dluhy nebo dokonce exekuce, jiný na rekonstrukci domu nebo na kompletně nové bydlení. Peníze jsou zkrátka a dobře zapotřebí ať už v menších částkách, které si můžeme vydělat, nebo ve větších, například v případě, že chceme rekonstruovat a nemáme tak vysokou částku na účtu a jen těžko bychom milion spořili, to by taky mohlo trvat dalších deset let.
Nebankovní americké hypotéky se často vyhledávají v případě, že chceme žádat o úvěr u jiné společnosti než je klasická banka, proto název nebankovní. S pojmem americká hypotéka máme spojený úvěr, u kterého ručíme nemovitostí, ale peníze můžeme použít na cokoliv. Obecně se jedná o často vyhledávaný výraz, ale co vlastně znamená?
Rozdělujeme dva základní typy úvěrů spotřebitelský, jak jsme si již popsali, to je případ, kdy peníze použijeme pro svou vlastní potřebu (rekonstrukce), v takovém případě budeme volit nebankovní hypotéku. Další variantou jsou podnikatelské úvěry, logicky je volíme v případě, že máme založenou živnost, kterou aktuálně provozujeme, vlastníme firmu, jsme OSVČ, podnikatel a podobně. Peníze jdou v takovém případě do podnikání.
V případě nebankovní americké hypotéky ručíme nemovitostí. Ručit můžete jakoukoliv nemovitostí bytem, domem, pozemkem, komerční budovou, nájemními či činžovními domy a dalšími nemovitostmi. Jedná se o podnikatelský úvěr, takže peníze musíte vložit do podnikání. Můžete s nimi ale naložit podle vlastního uvážení, splatit dluhy, exekuce, nakoupit majetek, vyplatit faktury, zaměstnance, pojištění, daně, zálohy, výdaje, nájmy, faktury, nakoupit majetek, vybavení, materiál, výrobky, zboží, zkrátka a dobře cokoliv potřebného.
Velice často bývá tento druh úvěru spojen s názvy, jako je: bez registru nebo bez doložení příjmů. To pro podnikatele znamená značnou výhodu, protože v bance byste za takových okolností, například pokud máte záznam v registru dlužníků, žádnou půjčku nezískali. Ani v případě, že uvedete nízké daňové přiznání. V případě nebankovních společností totiž platí, že záznamy se dají tolerovat, takže i přes záznam můžete půjčku získat a daňové přiznání tolerují i nízké.